Kymmenessä sosiaalialan osaamiskeskuksessa työskentelee Kansa-koulu II -hankkeen aluekoordinaattori ja ruotsinkielisessa osaamiskeskuksessa hankkeen yhteyshenkilö. Aluekoordinaattori vastaa hanketyön organisoimisesta omalla toiminta-alueellaan, jossa tehtävänä on kouluttaa kirjaamisvalmentajia, järjestää yhdessä kirjaamisvalmentajien kanssa kirjaamisvalmennusta sosiaalialan organisaatioissa sekä muodostaa yhteystyössä kirjaamisvalmentajien kanssa alueellinen kirjaamisvalmentajien verkosto ja toimia verkoston koordinaattorina.

Hankejohtajan ja Aluekoordinaattoreiden yhteystiedot:

 


Kaakkois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus (Socom)

Marjo Orava, hankejohtaja ja yksityiset sosiaalipalvelujen tuottajat, Socom

0503411237, marjo.orava@socom.fi


Varsinais-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus (Vasso)

Nea Kosonen, aluekoordinaattori

0503027530, nea.kosonen@vasso.fi


Pääkaupunkiseudun sosiaalialan osaamiskeskus (Socca)

Anna Väinälä, aluekoordinaattori

050 375 2680, anna.vainala@hus.fi


Kanta-Hämeen, Pirkanmaan ja Satakunnan sosiaalialan osaamiskeskus (Pikassos)

Anni Kuhalainen, aluekoordinaattori

050 357 4432, anni.kuhalainen@pikassos.fi


Päijät-Hämeen ja Itä-Uusimaan sosiaalialan osaamiskeskus (Verso)

Monica Blomqvist-Åkermarck, aluekoordinaattori

044 729 7986, monica.blomqvist-akermarck@phhyky.fi


Länsi- ja Keski-Uusimaan sosiaalialan osaamiskeskus (Sosiaalitaito)

Petteri Heino, aluekoordinaattori

0207 401 782, petteri.heino@sosiaalitaito.fi


Keski-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus (Koske)

Riikka Rantanen, aluekoordinaattori

040 501 1042, riikka.rantanen@koske.fi


Kaakkois-Suomen sosiaalialan osaamiskekus (Socom)

Jaana Taina, aluekoordinaattori

050 572 6055, jaana.taina@socom.fi


Pohjois-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus (Poske)

Nina Peronius, aluekoordinaattori

040 574 2773, nina.peronius@poskelappi.fi


Itä-Suomen sosiaalialan osaamiskeskus (ISO)

Päivi Malinen, aluekoordinaattori

044 024 6415, paivi.malinen@isonet.fi


Pohjanmaan maakuntien sosiaalialan osaamiskeskus (SONet BOTNIA)

Päivi Niiranen, aluekoordinaattori 

040 680 7115, paivi.niiranen@seamk.fi


Nykytilan kartoituksen työkalu

Teppo Taskinen, aluekoordinaattori

040 717 0314, teppo.taskinen@socom.fi


Det finlandssvenska kompetenscentret inom det sociala området (FSKC)

Torbjörn Stoor, yhteyshenkilö

040 717 7367, torbjorn.stoor@fskc.fi